Нормативні документи

1. ЗАКОН УКРАЇНИ Про очищення влади від 16.09.2014 № 1682-VII

2. Постанова КМУ «Деякі питання реалізації Закону України «Про очищення влади» від 16.10.2014 № 563 (цією постановою затверджено порядок проведення перевірки достовірності відомостей щодо застосування заборон, передбачених Законом України «Про очищення влади» та перелік органів, що проводять перевірку)

3. Розпорядження КМУ «Про затвердження плану проведення перевірок відповідно до Закону України “Про очищення влади» від 16.10.2014 № 1025-р.

4. Наказ Міністерства юстиції України від 16.10.2014 № 1704/5 «Про затвердження Положення про Єдиний державний реєстр осіб, щодо яких застосовано положення Закону України «Про очищення влади»»

5. Лист Державної судової адміністрації України від 12.12.2014 №10-6525/14 «Щодо проведення ДСА України перевірки, передбаченої Законом України «Про очищення влади»

6. Наказ Міністерства фінансів України від 03.11.2014 № 1100 «Про затвердження Порядку проведення перевірки достовірності відомостей, передбачених пунктом 2 частини п’ятої статті 5 Закону України «Про очищення влади», та форми висновку про результати такої перевірки»

 

Основні засади очищення влади

 1. Очищення влади (люстрація) — це встановлена Законом України «Про очищення влади» або рішенням суду заборона окремим фізичним особам обіймати певні посади (перебувати на службі) (далі — посади) (крім виборних посад) в органах державної влади та органах місцевого самоврядування.
 2. Очищення влади (люстрація) здійснюється з метою недопущення до участі в управлінні державними справами осіб, які своїми рішеннями, діями чи бездіяльністю здійснювали заходи (та/або сприяли їх здійсненню), спрямовані на узурпацію влади Президентом України Віктором Януковичем, підрив основ національної безпеки і оборони України або протиправне порушення прав і свобод людини, і ґрунтується на принципах:
 • верховенства права та законності;
 • відкритості, прозорості та публічності;
 • презумпції невинуватості;
 • індивідуальної відповідальності;
 • гарантування права на захист.
 1. Протягом десяти років з дня набрання чинності Законом України «Про очищення влади» посади, щодо яких здійснюється очищення влади (люстрація), не можуть обіймати особи, зазначені у частинах першій, другій, четвертій та восьмій статті 3 Закону України «Про очищення влади», а також особи, які не подали у строк, визначений Законом України «Про очищення влади», заяви, передбачені частиною першою статті 4 Закону України «Про очищення влади».
 2. Особи, зазначені у частинах третій, п’ятій — сьомій статті 3 Закону України «Про очищення влади», не можуть обіймати посади, щодо яких здійснюється очищення влади (люстрація), протягом п’яти років з дня набрання чинності відповідним рішенням суду.
 3. Заборона, передбачена частиною третьою або четвертою цієї статті, може застосовуватися до особи лише один раз.
 4. Застосування до особи заборони, передбаченої частиною третьою цієї статті, не є підставою для відмови від застосування заборони, передбаченої частиною четвертою цієї статті, за наявності підстав та у порядку, що визначені Законом України «Про очищення влади».
 5. Заборона, передбачена частинами третьою та четвертою цієї статті, не застосовується до осіб, зазначених у частинах другій — четвертій статті 3 Закону України «Про очищення влади», які визнані учасниками бойових дій під час проведення антитерористичної операції на сході України у встановленому законодавством порядку.
 6. Рішення, дії чи бездіяльність суб’єктів владних повноважень при виконанні Закону України «Про очищення влади» оскаржуються в судовому порядку

 

Відомості про стан проходження перевірки

ПІБ особи, щодо якої здійснюється перевірка Посада на яку претендує
/призначений
Результат
проведеної перевірки
Кононенко

 Тетяна Олександрівна

Відкрити

 

 

Заступник директора Центру Не застосовуються заборони, передбачені частиною третьою і четвертою статті 1 Закону України „Про очищення влади”
Федчишин

Володимир Борисович 

відкрити

Начальник навчально-методичного відділу Центру Не застосовуються заборони, передбачені частиною третьою і четвертою статті 1 Закону України „Про очищення влади”