26 березня 2019 року за темою «Організація військового обліку та бронювання військовозобов’язаних» проведено тематичний короткостроковий семінар для працівників районних державних адміністрацій, структурних підрозділів обласної державної адміністрації, виконавчих комітетів міських рад міст обласного значення, рад об’єднаних територіальних  громад, відповідальних за питання оборонної роботи.

Учасники семінару розглянули питання щодо:

• ведення гібридної війни проти України та сучасних проблем національної безпеки;
  • сутності та особливостей державно-службових відносини у сфері захисту територіальної цілісності держави, зміцнення її обороноздатності;
  • особливостей роботи публічних службовців з особами, які постраждали внаслідок військових дій в рамках АТО, ООС та внутрішньо переміщеними особами;
  • законодавчого, нормативно-правового та методичного забезпечення ведення військового обліку військовозобов’язаних;
  • бронювання військовозобов’язаних за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями, які включені до виконання мобілізаційного завдання (замовлення) в особливий період.

Бармак Микола Валентинович – доктор історичних  наук, професор історичного факультету Тернопільського національного педагогічного університету ім.В.Гнатюка;

Білінська Тетяна Мирославівна – кандидат психологічних наук, начальник відділу організації профорієнтації та профнавчання Тернопільського обласного центру зайнятості;

Куляш Руслан Михайловичстарший офіцер відділу військового обліку та бронювання Тернопільського обласного військового комісаріату;

Чубей Андрій Володимирович – головний спеціаліст відділу мобілізаційної роботи апарату обласної державної адміністрації.

В ході семінару слухачі поповнили свої знання та набули практичні навички з найактуальніших питань, які стосуються їхньої професійної діяльності, а також отримали кваліфіковані відповіді на запитання.